سوالات مربوط به محصولات شرکت

منتشر شده در 21 مهر 1393
بازدید: 3271

در این بخش سعی شده است با پاسخ به سوالات متداول اطلاعات لازم به استفاده کنندگان محصول ارائه گردد. 

 

 

1-هر کیسه از ملات چه مقدار از سطح را پوشش میدهد؟

 سطح پوشش هر ملات با توجه به ضخامت استفاده شده متغیر می باشد که ضخامت ملات اندود از 3 میلیمتر تا 20 میلیمتر متغیر است.

 

2-طریقه استفاده از ملات های خشک آماده چگونه است؟

 پاسخ: یکی از مزایای ملات خشک کاربرد آسان آنها می باشد که کافی است فقط با  آب مورد نیاز مخلوط شده و سپس مورد استفاده قرار گیرد.


3-مقاومت و پایداری ملات های آماده در برابر رطوبت تا میزان است؟

پاسخ: مقاومت ملات های آماده در برابر رطوبت، در صورت استفاده از ترکیبات خاص جهت افزایش مقاومت ملات در برابر رطوبت بسیار عالی می باشد.این ترکیبات شامل آهک ،میکروسیلین،رزین های حلال در آب و ... میباشد.

 

4- استفاده از ملات خشک آماده از قبیل نمای بیرونی ساختمان در مناطق سرد و کوهستان تا چه میزان از هدر رفت گرما و انرژی جلوگیری میکند؟

پاسخ: در صورت استفاده از ملات خشک با درجه عایق حرارتی بالا میزان هدر رفت انرژی تا مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.ترکیباتی که این خاصیت را به ملات اضافه می کنند شامل : پرلیت ،پوکه معدنی،سولفات آلومینیوم،مواد حباب زا و ... می باشند.

 

5- هر کیلو سیمان رنگی چه مقدار از سطح را پوشش می دهد؟

با توجه به اینکه میتوان سیمان رنگی را به دو روش پاششی و ماله کشی استفاده کرد میزان پوشش سطح این نوع ملات  متفاوت است.اما به صورت کلی تقریبا هر سه کیلو سیمان و گچ رنگی یک متر مربع سطح را پوشش میدهد و در صورت ماله کشیدن همانطور که در سوال شماره یک گفته شده است بسته به ضخامت آن متفاوت است.

 

6- آیا با اختلاف قیمتی که بین ملات های خشک آماده و ملات های سنتی وجود دارد استفاده از آنها صرفه اقتصادی دارد؟

اختلاف قیمتی که میان ملات خشک آماده و ملات سنتی وجود دارد فقط به خود ملات بستگی ندارد بلکه باید همه جوانب را در نظر گرفت.به عنوان مثال ملات های خشک آماده برخلاف ملات های سنتی هیچ گونه هزینه جانبی همچون دستمزد بنا، اسراف بیهوده ملات به دلیل خرید بیش از اندازه نیاز و حمل و نقل آن و ... را ندارد و این سبب می شود تا در صورت محاسبه تمام موارد کاملا مقرون به صرفه باشد .