معرفی کامل خط تولید ملات خشک آماده

بازدید: 2842

معرفی کامل خط تولید ملات خشک آماده

 

خشک کن مواد

مواد اولیه شامل انواع دانه بندی ماسه و مواد معدنی ابتدا در دپارتمان خشک کن وارد دستگاه خشک کن fluid bed dryer میگردد

s

انتقال دهنده ها

انتقال دهنده ها در انواع مختلف که با توجه به نوع مواد و محل استقرار دستگاه مشخص میشوند در ابعاد و ظرفیتهای مناسب به صورت نوار نقاله ، بالابر و مارپیچ طراحی و ساخته میشوند.

این دستگاه در سیستم های انتقال و ذخیره سازی مواد در صنعت بکار میروند و دامنه کاربرد آنها از صنایع کوچک تا صنایع بزرگی همچون فولاد ، پتروشیمی ،صنایع دارویی و غذایی گسترده شده است.

 

 

 MG 8841

 

 

 

نوار نقاله conveyor belt

با استفاده از مکانیزم لاستیک انعطاف پذیر رولر های زاویه دار و کشش مناسب توسط غلطکها ،تسمه در طول به صورت مقعر در آمده و مواد داخل آن از مبدا بارگیری و در مقصد تخلیه میشود.

نوع لوله ای pipe این دستگاه به صورتی ساخته میشود که نوار لاستیکی در آن به تدریج به شکل لوله در می آید و این قابلیت را دارد که به صورت افقی و منحنی مسیر را طی کند.از مزایای این نوع نوار نقاله میتوان به انتقال مواد در مسیرهای طولانی، قابلیت دادن شیب بیشتر در نصب نوار، محافظت از مواد در مقابل شرایط محیطی و محافظت از محیط در مقابل انتشار مواد اشاره کرد.

به طور مثال در جایی که گرد و غبار ناشی از انتقال مواد برای محیط زیست مشکل ایجاد میکند ما میتوانیم از این تکنیک استفاده کنیم.

 

 

Untitled14 

 

 

بالابر bucket elevator

این دستگاه با داشتن قشقکهاییکه بسته به ظرفیت و نوع مواد بر روی زنجیر یا تسمه برزنتی متصل است میتواند مواد را به صورت عمودی از سطح "الف" به سطح "ب" برساند.کاربرد ساده و بدون مشکل را میتوان از مزایای این نوع انتقال دهنده دانست.

 

 

Untitled15

 

 

 

مارپیچ

این نوع انتقال دهنده مجهز به یک عدد مارپیچ فلزی میباشد که حول یک محور افقی در کلاف بدنه قلاف گردیده است.این دستگاه در دو مدل لوله ای و یو U شکل ساخته میشود.

 

 

Untitled17

 

 

 

بگ فیلتر bag filter

غبار گیرهای پارچه ای که بطور عمده به نام بگ فیلتر شناخته می شود یکی از کاراترین و اقتصادی ترین انواع فیلتر های کیسه ای می باشد.معمولا قطر کیسه ها 140 تا 200 میلیمتر و طول آنها 2300 تا 3200 میلیمتر میباشد وهمچنین میتواند اندازه ها به صورت سفارشی باشد.

فیلتر ها در دماهای بالا و پایین نیز راندمان بالایی دارند و با بیش از پنجاه نوع متریال مختلف که جدول مشخصات هر یک از فیلتر متریال ها مشخص میباشند.همچنین بدون دفورمیتی و تغییر سایز پس از مصرف ، عمر طولانی و بدون چسبندگی در آب و هوای مرطوب و شرجی ساخته شده است.

از مزایای استفاده از فیلترهای کیسه ای و بگ فیلتر ها عبارتند از:

1-بازدهی زیاد جمع آوری ذرات ریز و درشت

2-هزینه نگهداری کم

3-عدم خوردگی و زنگ زدگی

4-امکان جمع آوری غبار قابل احتراق

این دستگاه برای صنایع مختلفی چون کارخانجات سیمان ،پتروشیمی، کاشی، آرد ، دستگاه های رنگ استاتیک ،نیروگاههای مختلف، مراکز تولید فولاد و آهن، صنایع چوب و تولید کنندگان دارویی، سازندگان مواد غذایی،تولید کنندگان مواد شیمیایی و... به کار میرود.

 

 

 Untitled18

 

 

 

 

میسکر و مخازن ذخیره مواد

 

 

 

Untitled12 

 

 

به منظور اختلاط مواد از انواع میکسر های pan mixer و ribbon mixerاستفاده میگردد.

 

 

 Untitled19

 

 

 

خط بسته بندی

خط بسته بندی شامل ماشین آلات خوراک دهنده به دستگاه بسته بندی دوار rotary packer و ماشین آلات انتقال پاکت به داخل کامیون می باشد.

در این دپارتمان نیز یک دستگاه بگ فیلتر با سیستم جت پالس اتوماتیک عملیات غبارگیری را انجام میدهد.

 

 

 

Untitled20 

 

 

 

سیستم های برق و کنترل

کنترل کلیه دستگاه های دپارتمان به صورت اتوماتیک توسط کنترلر های پروسسوری انجام میگیرد و اپراتور روی صفحه نمایش عملکرد ماشین آلات مختلف را کنترل می نماید.

 

 

 Untitled11